VII Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Chóralny im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA odbędzie się w dniach 29 czerwca – 3 lipca br. w Toruniu i Chełmży. W tym roku udział wezmą zespoły z Filipin, Indonezji, Litwy, Łotwy, Malezji, Polski, RPA, Tajwanu i USA.

  

Program VII edycji PER MUSICAM AD ASTRA obejmuje przesłuchania konkursowe i koncerty festiwalowe z udziałem chórów uczestniczących w konkursie, zwieńczone konkursem o Grand Prix im. Mikołaja Kopernika w wysokości 5000 euro. Odbywają się one w toruńskim Dworze Artusa (jedynie poza przesłuchaniami konkursowymi w kategorii muzyki sakralnej oraz koncertem 3 lipca, które odbędą się kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu, dwa koncerty odbędą się też w Chełmży) - szczegóły na afiszu. Dodatkowo, mamy jeszcze skrócony afisz w języku polskim. Program w wersji tekstowej dostępny jest tutaj.

 

Wśród wydarzeń festiwalowych koncert inauguracyjny oraz dwa koncerty specjalne zasługują na szczególną uwagę:

 
 - 29 czerwca o 18.00 odbędzie się Koncert Inauguracyjny pt. „Harmonia kontynentów" - wystąpią w nim chóry z Afryki, Azji i Europy biorące udział w PMAA2019

 

 - 29 czerwca o 20.30 odbędzie się Koncert Specjalny „Swingujące kuranty – prząśniczka w opałach" inspirowany twórczością Stanisława Moniuszki

 

 1 lipca o 18.00 wystąpi zespół proMODERN z programem „proMODERN shakespired"

 

Na wszystkie koncerty wstęp wolny, jedynie na koncert inauguracyjny i dwa powyższe koncerty specjalne obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w kasie Dworu Artusa w dni powszednie w godz. 12-18 oraz, w miarę dostępności miejsc, przed koncertem.

 

 

Organizatorzy PMAA 2015

 

Województwo Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowy Instytut Muzyki i Tańca Województwo Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Meeting music Stowarzyszenie Astrolabium Krajowa Spółka Cukrowa S.A.