logo-astrolabiunm

Nagrody przyznane 

I Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym

 im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA

 

 Gioia di Cantare

 

GRAND PRIX
(w wysokości 3000 EUR) otrzymał

 

Chór Dziecięcy GIOIA DI CANTARE Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu, Polska, 

dyrygent Renata Szerafin-Wójtowicz

 


  

Nagrodę Specjalną

ZA NAJLEPSZE WYKONANIE UTWORU KOMPOZYTORA POLSKIEGO
(w wysokości 500 EUR) otrzymał

 

Chór Fermata, Polska

dyrygent Ewa Robak

  


 

Nagrodę Specjalną

DLA NAJLEPSZEGO DYRYGENTA
(w wysokości 500 EUR) otrzymał

 

Filippe Carvalheiro

dyrygent chóru Kammerkoret Musica, Dania

  


OTO WYNIKI UZYSKANE W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:


   

Kategoria A1 Chóry mieszane

 

Chór Muklājs, Łotwa, dyrygent Janis Kokins

20,20 pkt, srebrny medal poziom X

 


 

Kategoria B1 Chóry mieszane

 

Jubilate, Łotwa, dyrygent Juris Kļaviņš

19,12 pkt., srebrny medal poziom IX

 


  

Kategoria B3 Chóry żeńskie 

 

Cartusia, dyrygent Małgorzata Kuchtyk

22,83 pkt., złoty medal poziom III

 


 

Kategoria C2 Chóry kameralne, mieszane 

 

Kammerkoret Musica, Dania, dyrygent Filippe Carvalheiro

23,36 pkt., złoty medal poziom III

 

Chór Kameralny Akolada, Polska, dyrygent Renata Szerafin-Wójtowicz

21,91 pkt., złoty medal poziom II

 

Fermata, Polska, dyrygent Ewa Robak

21,91 pkt., złoty medal poziom II 

 


  

Kategoria G1 Chóry dziecięce

 

Chór Dziecięcy Gioia di Cantare Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu, Polska, 

dyrygent Renata Szerafin-Wójtowicz

22,63 pkt., złoty medal poziom III 

 

Gaudium Cantates, Polska, dyrygent Aleksandra Kwiatkowska i Ariel Rdomiński

20,11 pkt., srebrny medal poziom X

 

Chór Chłopięcy Páni Kluci, Czechy, dyrygent VáclavHanč

18,93 pkt, srebrny medal poziom IX

  


 

Kategoria G2 Chóry młodzieżowe jednorodne

 

Chór Dziewczęcy Cantabile, Polska

a dyrygent Agata Wilińska, 22,90 pkt., złoty medal poziom III

 

Chór Chłopięcy Páni Kluci, Czechy, dyrygent VáclavHanč

19,35 pkt., srebrny medal poziom IX

 


 

Kategoria G3 chóry młodzieżowe mieszane

 

Ondrášek, Czechy, dyrygent JosefZajíček

21,44 pkt., złoty medal poziom I 

 

Chór Chłopięcy Páni Kluci, Czechy, dyrygent VáclavHanč

18,88 pkt., srebrny medal poziom IX

 


 

Kategoria Pop i Jazz

 

Chór Kameralny Fermata, Polska, dyrygent Ewa Robak

22,95 pkt., złoty medal poziom III

 

Las cien voces de los hermanos Zavala, Meksyk

dyrygent Javier Zavala Rocha, Eugenio Zavala Rocha, Isabel Zavala Rocha

22,10 pkt., złoty medal poziom II

 

Song for You, Korea, dyrygent Lee Seung Chul

19,35 pkt., srebrny medal poziom IX

 

XVMC A Capella, Rosja, dyrygent Lubov Pivovarova

18,85 pkt., srebrny medal poziom IX 

 


 

Kategoria Muzyka Sakralna

 

Kammerkoret Musica, Dania, dyrygent Filipe Calvarheiro

22,06 pkt., złoty medal poziom II

 

Cartusia, Polska, dyrygent Małgorzata Kuchtyk 

21,55 pkt., złoty medal poziom II

 

Ondrášek, Czechy, dyrygent JosefZajíček

21,14 pkt., złoty medal poziom I

 

Alla Polacca, Polska, dyrygent Sabina Włodarska

20,81 pkt., złoty medal poziom I 

 

XVMC A Capella, Rosja, dyrygent Lubov Pivovarova

19,80 pkt., srebrny medal poziom X

 


 

Poza konkursem, w festiwalu wziął również udział chór 

 

Singkreis Lausitze. V., Niemcy 

dyrygent Karin Schadock